מסוק על שלט מקצועי – מלהיב כמו טיסן

כשאנחנו חושבים על מסוקים, אז באופן טבעי המחשבה שלנו היא על אותו כלי טיס שהצבא משתמש בו לצורך מבצעים צבאיים, בתי חולים משתמשים בו לצורך הטסת פצועים וחולים, כלי טיס שמשמש לצורך תיירות, שידורי טלוויזיה במקומות שונים בעולם, וכן נהוג להשתמש בו לצרכים רבים נוספים.

אך יש למסוקים שימוש נוסף, לפחות בכל מה שקשור למסוקים קטנים, כאלה שאינם מיועדים להטסה של אנשים אלא יותר לשימוש חובבני בקרב בני נוער ומבוגרים. הכוונה להטסה באופן חופשי בשטחים פתוחים כמו שמטיסים טיסנים ורחפנים. מן הסתם הכוונה שלנו כאן היא לקונספט של מסוק על שלט מקצועי ולא מסוק רגיל.

מסוק על שלט מקצועי דומה במובנים רבים למה שאנחנו מכירים בתור טיסנים חשמליים או רחפנים, רק כפי שנוכל לראות מיד, הוא שונה מהם בפרמטרים מסוימים, בין אם זה בעיצוב ובין אם זה באופי השימוש בו.

הרעיון של מסק על שלט הוא מאוד פשוט, מדובר למעשה בסוג של צעצוע בדמות מסוק אשר אנחנו יכולים להטיס אותו בטווחי גובה ואורך שונים. המטוס עובד על מנוע חשמלי שקולט את האותות מהשלט ומאפשר לו להתרומם ולטוס, כל זה במשך מספר דקות בטרם אפשר להנחית אותו באזור מסוים ואז להטיס אותו שוב. חשוב לומר, שהגובה בו אפשר להטיס את המסוק הוא מוגבל, בין היתר בגלל המשקל שלו וכן בגלל היכולות החשמליות שלו, עם זאת,במסוקים משוכללים, ניתן לשנות את הטווחים באופן משמעותי, וכן ניתן לשנות את מהירות ההטסה שלהם.

מה אנחנו צריכים לדעת על מסוקים שעובדים באמצעות שלט רחוק

למרות שמדובר בתחביב, ואף על פי שלא מדובר במסוק אמיתי, רגיל, עדיין כל מי שמעוניין להטיס מסוק עם שלט רחוק, צריך לדעת כיצד להשתמש בו, צריך לעבוד עם סימולציה של טיס לפני שהוא מתחיל לעבוד עם מסוק בשטח. זאת על מנת לדעת כיצד להפעיל אותו, כיצד לשמור על יציבות שליטה וכוח.

לכל מסוק יש מאפיינים ומרכיבים שונים, בין היתר אנחנו יכולים למצוא מסוקים עם מערכות ייחודיות שמאפשרות למי שמטיס אותן, לשלוט טוב יותר במסלול ההטסה וכן בכוח של המסוק. בנוסף אנחנו יכולים למצוא מסוקים עם שלטים בעלי פונקציות שונות, אשר מאפשרות לשלוט טוב יותר במסוק מכל מקום בו אנחנו נמצאים ומשתמשים בו.

כיצד בוחרים מסוק בצורה נכונה

בשביל לבחור מסוק עם שלט רחוק, הרי שאנחנו צריכים לדעת מה יכול להתאים לנו, בין אם זה מבחינת הגודל, בין אם זה מבחינת התנאים, היכולות, וכמובן על פי הידע והניסיון שיש לנו. חשוב להקפיד גם על בחירת מסוק עשוי מרכיבים איכותיים, כלומר, אנחנו צריכים לחפש מסוק מרכיבים חזקים, אלומיניום, על מנת שהוא לא יוכל להתרסק ולהתנפץ, אלא יוכל לשמש אותנו זמן רב, בכל תנאי.