כמה עולה רחפן מקצועי עם מצלמה – סקר השוואת מחירים

אחד המוצרים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות, בין אם זה בקרב מבוגרים ובין אם זה בקרב צעירים, בין אם זה בקרב אנשים פרטיים או בקרב עסקים, הוא רחפן.

אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במכירות שלנו עם השנים, ככל שהתחום הפך להיות יותר ויותר משוכלל, ככל שהרחפנים הפכו להיות יותר שמישים לצרכים שונים, בין אם מדובר לשימוש עבור צרכים אישיים, פרטיים, בתור תחביב ובין אם מדובר לשימוש עבור צרכים מסחריים, מקצועיים שונים.

העלייה בהיצע מצד אחד ובביקוש מצד שני, הביאה גם להשפעות שונות וייחודיות על המחירים של הרחפנים, הן בקרב החברות המובילות והן בכלל. במאמר זה אנחנו נבחן כמה עולה רחפן, אך לפני כן, אנחנו נתייחס לשורה של פרמטרים שיכולים להשפיע על המחירים של רחפנים מהיבטים שונים – הן רחפנים מקצועיים והן רחפנים עבור חובבנים.

צריך להדגיש, כל מי שמתמצא ולו במעט בתחום של רחפנים יודע, עד כמה הם ייחודים ומשמעותיים, לעומת אלמנטים דומים לכאורה, בין אם מדובר בדוגמאות של טיסנים חשמליים, מסוקים על שלט או בדוגמאות של מוצרים אחרים מאותה משפחה. לכן, אנחנו לא נופתע שתהליך הבחירה שלנו יתבצע על פי פרמטרים שונים וכן המחירים יהיו אחרים, בהתאם.

בין אם אתם מחפשים מתנה מפנקת במיוחד ליום ההולדת של הילד או הילדה או בין אם מדובר בתחביב של אנשים בוגרים הנהנים מהטסת רחפנים או כלים אחרים על שלט בשעות הפנאי שלהם – הבחירה ברחפן הבא שלכם תקבע עד כמה תהנו מהטסתו. אם עדיין אין לכם ניסיון בהטסה של רחפנים, הם כלי תעופה ייחודיים שהשליטה בהם שונה מהשליטה בטיסנים או דאונים, נמליץ לכם לבחור דווקא ברחפן פשוט וזול, על מנת להשיג מיומנויות שליטה בכלי לפני שתשקיעו סכומי כסף ניכרים ברחפן מקצועי. במקרה שאתם מחפשים רחפן מקצועי, מהנה ומאתגר – הנה כמה נקודות שכדאי לשים לב אליהן בבחירת הרחפן המקצועי הבא שלכם.

כיצד נבחר רחפן מקצועי?

בכדי לבחור רחפנים מקצועיים אשר יעלו על מלוא הדרישות והצרכים שלנו (וכמובן גם יתאימו לתקציב) יש לשים דגש על מספר פרמטרים חשובים:

באיזה גודל יהיה הרחפן הבא שלכם?

רחפנים מקצועיים מגיעים במגוון נרחב של גדלים, החל מרחפני ננו שגודלם שני סנטימטרים ויותר, וכלה ברחפני ענק בקוטר של 50 ס"מ ויותר. חשוב לדעת, כי ככל הרחפן שאתם בוחרים הוא גדול וכבד יותר – כך השליטה בו קלה ונוחה יותר, הוא פחות מושפע מרוחות והתנהגותו יותר צפויה. ביחד עם זאת, רחפנים גדולים וכבדים מאפשרים פחות וירטואוזיות באוויר. שאלו את עצמכם – מהי מטרת הרכישה שלכם? אם אתם מחפשים רחפנים מקצועיים שיאפשרו לתרגל הטסה זריזה ומהירה – חפשו רחפן קטן וקל. אם הדגש יהיה על קלות ההטסה, יציבות, יכולות צילום – יכול להיות שדווקא רחפן גדול יתאים לכם יותר. 

 

השליטה על רחפן מקצועי עם מצלמה

כל רחפן נשלט על ידי שלט רחוק המאפשר לבעליו לקבוע את מסלול ההטסה שלו כמו גם מאפיינים נוספים. ברחפן מקצועי עם מצלמה השליטה על מצבי הצילום מבוצעת גם היא דרך השלט רחוק. ישנם רחפנים מקצועיים המגיעים עם שני שלטים, כך ששני מפעילים יכולים לשתף פעולה, האחד מנהל את הטסת הכלי והאחר את הצילום. 

כל רחפן מקצועי מגיע עם טווח שליטה אחר. חשוב לדעת, כי על פי הנהלים בישראל חובה על מפעילי רחפנים מקצועיים להטיס את הרחפן עד לגובה מרבי של 50 מטרים ובטווח ראייה בלבד, כאשר על פי חוק חל איסור להטיס רחפנים במרחק של פחות מ – 250 מטרים מאזורים מיושבים ו – 2 ק"מ משדות תעופה, כמו גם חל איסור מובן מאליו להטיס רחפנים מקצועיים מעל בסיסים צבאיים ומתקנים אסטרטגיים.

אם כן, גם כשאתם רוכשים רחפן מקצועי עם מצלמה שאפשרויות ההטסה שלו גבוהות ממרחק של 50 מטרים – על פי חוק בישראל, תצטרכו להסתפק בגובה מרבי זה ולוודא כי אתם מטיסים את הרחפן שלכם באזור מותר. 

לצד מגבלות אלה, כדאי לדעת כי רחפנים מקצועיים מציעים שלוש תכונות חשובות המסייעות לשימוש נוח ונעים ברחפן: לחצן "חזור הביתה" שלחיצה עליו שולחת את הרחפן בחזרה אל מקור האות (השלט רחוק) שלו, גם כשאתם לא בדיוק יודעים איפה הרחפן שלכם או לא מצליחים לזהות אותו במהלך השימוש בו; מצב "עקוב אחרי" המאפשר לכם להשתמש ברחפן מקצועי עם מצלמה, למשל, לצילום מלמעלה בזמן שאתם נמצאים בפעילות, ומצב אוטומטי להמראה ונחיתה, כאשר מצב הנחיתה האוטומטי מונע נחיתות אונס הגורמות לנזקים ברחפנים מקצועיים ויקרים בידי מפעילים חסרי ניסיון. 

רחפן מקצועי

המצלמה של הרחפן שלכם

ז'אנר לא מבוטל של המשתמשים ברחפנים מקצועיים משתמשים בהם בשל היכולות האדירות של צילום מזוויות ייחודיות שרחפנים עם מצלמות מקצועיות מביאים עימם. במקרה שחשובות לכם יכולות הצילום של הרחפן החדש שלכם, שימו לב שאתם רוכשים לא רק רחפן איכותי אלא גם כזה המצויד במצלמה טובה המצלמת תמונות באיכות טובה ושולחת אותן לחשבון שלכם בענן דרך חיבור אלחוטי לרשת אינטרנט. רחפן עם מצלמה מקצועי יספק תמונות באיכות HD או אפילו K4, יספק גם אפשרות לצילום סרטוני וידאו בקצב פריימים גבוה יחסית (מעל 60 פריימים לשנייה – FPS, רחפנים מקצועיים היום מציעים קצב צילום של 120 פריימים לשנייה) וזוויות צילום רחבות שיאפשרו תמונות רחבות מלמעלה. 

נושא חשוב בעניין בחירת רחפן עם מצלמה מקצועית הוא נושא הפירוק וההרכבה של המצלמה מעל הרחפן. הטסת הרחפן עם המלצמה מסכנת גם את המצלמה במקרה של התרסקות וכובד משקל המצלמה מפחית משעות הטיסה של הרחפן. וודאו כי ניתן לפרק את המצלמה מן הרחפן המקצועי שלכם ולהטיס את הרחפן עם או בלי מצלמה, לבחירתכם. 

חשוב לדעת כי אם אתם מחפשים רחפנים מקצועיים שיאפשרו לכם צילומים איכותיים בתוך מבנים – כדאי לבחור רחפן מקצועי שמתאים להפעלה כזו, כמו למשל רחפן המצויד בחיישנים שיעזרו להימנע מהתנגשות בהטסה בתוך מבנים. אם אתם שוקלים להפעיל את רחפן הצילום המקצועי שלכם גם בשעות החשיכה, נמליץ על רחפנים עם מצלמה מקצועיים המגיעים עם גופי תאורה מובנית שיכולים לשפר את איכות הצילום שלכם. 

 

כמה עולה רחפן מקצועי?

רחפנים למתחילים ניתן למצוא גם במאות בודדות של שקלים אולם חשוב לדעת כי רחפנים אלה אינם רחפנים מקצועיים. הם מצוינים להתחלה אולם בדרך כלל מציעים שורה מצומצמת של אפשרויות, ולעיתים גם בעלי נטייה להתקלקל. כשאתם עוברים לחיפוש רחפנים מקצועיים, עם או בלי מצלמה, לשימוש לטווח ארוך ולפי ההעדפות שלכם, תמצאו מגוון אדיר של רחפנים בגדלים ומשקלים שונים, בעלי אפשרויות ניווט ושליטה שונות והמצוידים במצלמות באיכויות שונות, בדרך כלל במחירים של החל מ – 2,000 ₪ ומעלה. 

איכות ומוניטין

עלינו לבחון איזו חברה אחראית על ייצור הרחפן, עד כמה היא מוכרת בתחום, איזה מוניטין ושם יש לה בתחום. בעידן האינטרנט ניתן לבדוק את הנושא בהליך פשוט ומהיר של לחיצה על מספר מקשים. 

סוג ועמידות

 ישנם רחפנים מסוגים שונים, אלה נבדלים במשקל, ביכולת שלהם לשאת אמצעים שונים, איכות המצלמה, במידות, זמן תעופה ועוד. כל זה יכול להשפיע על עמידות וחוזק הרחפן, כמה שנים נוכל להשתמש בו.

אחריות 

 כשאנחנו רוכשים רחפן מסוג כזה או אחר, עלינו לבחון איזו אחריות נקבל עליו ומה אנחנו יכולים לקבל בעזרתה.

עלויות 

 מן הסתם, עלינו לבחון את עלות הרחפן והאם זה מתאים לתקציב שלנו. ניתן למצוא רחפן עם מצלמה זול. אבל מי שמחפש רחפן מקצועי עם מצלמה צריך לקחת בחשבון שהוא יידרש להוציא סכום כסף גבוה יותר. 

מה הופך רחפן למקצועי

רחפן מקצועי הוא מכשיר מתקדם שנועד לתת מענה לצרכים הספציפיים של עסקים ותעשיות. הרחפנים הללו מצוידים בתכונות ויכולות מתקדמות שמבדילות אותם מרחפנים למתחילים. רחפן מקצועי בנוי לעמוד בדרישות של שימושים שונים ויכול לפעול בסביבות מאתגרות.

אחת התכונות המרכזיות של רחפן מקצועי היא יכולות המצלמה שלו. רחפנים מקצועיים מצוידים במצלמות ברזולוציה גבוהה, שיכולות לצלם תמונות וסרטונים חדים ומפורטים. מצלמות אלו משוייכות לרוב למערכות גימבל מתקדמות, המספקות יציבות וצילומים חלקים. רחפנים מקצועיים נמצאים בשימוש נרחב ביצירת סרטים, צילום ומדידות.

מאפיין קריטי נוסף של רחפן עם מצלמה מקצועי הוא יכולות הטיסה שלו. רחפנים אלו נועדו לטוס למרחקים ארוכים יותר ובגובה רב יותר מאשר רחפנים למתחילים. הם מצוידים במערכות ניווט GPS מתקדמות המאפשרות מיקום מדויק ותכנון מסלול. רחפנים מקצועיים יכולים לטוס גם בתנאי מזג אוויר מאתגרים, מה שהופך אותם למתאימים לשימוש בשירותי חירום ומשימות חיפוש והצלה.

מערכות הימנעות ממכשולים הן גם מאפיין חשוב של רחפנים מקצועיים. מערכות אלו משתמשות בחיישנים ומצלמות כדי לזהות ולמנוע מכשולים בנתיב הטיסה של הרחפו. תכונה זו חיונית עבור רחפנים המשמשים ביישומי מיפוי, מדידות ובדיקה, שבהם נדרש ניווט מדויק.

לבסוף, רחפנים מקצועיים בנויים להיות עמידים ואמינים. הם עשויים מחומרים איכותיים. הם מצוידים גם במערכות מיותרות ובתכונות בטיחות, כמו פונקציות אוטומטיות של חזרה לבית.

האם מתחילים יכולים להתמודד עם רחפנים מקצועיים?

רחפנים מקצועיים הם מכשירים מורכבים הדורשים רמה מסוימת של מומחיות כדי לפעול. הם אמנם נועדו לשמש אנשי מקצוע, אבל מתחילים גם יכולים ללמוד איך להטיס אותם. עם זאת, ישנם כמה גורמים שמתחילים צריכים לקחת בחשבון לפני שהם משקיעים ברחפן מקצועי.

הבנת הטכנולוגיה

רחפנים מקצועיים מצוידים בטכנולוגיה מתקדמת שאולי לא מוכרת למתחילים. הבנת היסודות של טכנולוגיית הרחפנים, כגון ניווט GPS, הגדרות מצלמה והימנעות ממכשולים, היא חיונית לתפעול בטוח ויעיל. מתחילים צריכים להקדיש זמן לחקור וללמוד על הטכנולוגיה לפני שהם מנסים להטיס רחפן מקצועי.

תרגול עם רחפן למתחילים

לפני שקופצים ישר להטסת רחפן מקצועי, מתחילים צריכים לשקול להתאמן עם רחפן למתחילים. רחפנים אלנ פחות יקרים וקלים יותר לתפעול, מה שהופך אותם לכלי אימונים מעולה. תרגול עם רחפן זול ופשוט מאפשר למתחילים ללמוד את יסודות הטיסה ולצבור ביטחון לפני שהם עוברים לרחפן מקצועי.


חפשו הכשרה מקצועית

למי שרציני בהפעלת רחפנים מקצועיים, מומלץ לפנות להכשרה מקצועית. קיימות תוכניות הדרכה רבות שמלמדות את הכישורים הדרושים להפעלת רחפן מקצועי בצורה בטוחה ויעילה. תוכניות אלה מכסות נושאים כמו תכנון הטיסה, תחזוקת רחפנים ונהלי חירום.

רחפן מקצועי

שליטה ברחפן: למדו להטיס רחפן מקצועי

ללמוד להטיס רחפן מקצועי יכול להיות מאתגר, אבל עם תרגול וסבלנות, אפשר לשלוט בכלל הכפתורים והאפשרויות. הצעד הראשון בלימוד הטסת רחפן מקצועי הוא היכרות עם הבקר. הבקר הוא המכשיר המשמש להפעלת הרחפן ובדרך כלל יש לו שני ג'ויסטיקים, השולטים בתנועת הרחפן. חשוב להבין איך כל ג'ויסטיק עובד ומה כל כפתור בבקר עושה לפני שמנסים להטיס את הרחפן.

לאחר שמכירים את הבקר, הגיע הזמן להתחיל לתרגל תמרוני טיסה בסיסיים. למתחילים כדאי להתחיל בתרגול ריחוף של הרחפן במקום והזזתו למעלה ולמטה. לאחר מכן, אפשר לעבור להטסת הרחפן קדימה ואחורה, שמאלה וימינה, וסיבובו במקומו. התמרונים הבסיסיים הללו יעזרו למתחילים להבין איך לשלוט ברחפן ולבנות את הביטחון.

ככל שנעשים נוחים יותר עם הבקר והשליטה, אפשר להתחיל לתרגל תמרונים מתקדמים יותר. אלה עשויים לכלול הטסת הרחפן במעגל, ביצוע סיבובים וגלגולים והטסת הרחפן במהירויות שונות. חשוב לתרגל תמרונים אלו בשטח פתוח ובטוח, הרחק מאנשים ומכשולים.

היבט חשוב נוסף בלימוד הטסת רחפן מקצועי הוא הבנת התכונות והיכולות של הרחפן. לדוגמה, לחלק מהרחפנים יש טכנולוגיית הימנעות ממכשולים, בעוד שלאחרים יש מצב עקוב אחרי המאפשר לרחפן לעקוב אחר אדם. הבנת התכונות הללו וכיצד להשתמש בהן יכולה לשפר מאוד את חווית הטסת הרחפנים.

השוואת מחירים בין רחפנים

אספנו עבורכם מידע על מספר רחפנים של יצרנים מובילים, על כל אחד מהם נציג את המפרט וכן את טווח המחירים שלהם. חשוב להדגיש שמדובר בטווח, ומן הסתם תוכלו למצוא את הרחפנים בגבול התחתון וכן בגבול העליון של המחירים.

  • רחפן DJI Mavic 3 –

    כולל מצלמה, בטרייה בעלת קיבולת 5000mAh  המבטיחה זמן טיסה ארוך של עד 46 דקות, רזולוציית וידאו עד 5.1K, עמידות טובה ברוח.

מחירים:  7700-10,000 שקל.

לרכישת הרחפן לחצו כאן

 

  • רחפן DJI Mini 3 Pro – רחפן קטן וקל משקל. שוקל רק 249 גרם. בעל מצלמה איכותית עם רזולוציית וידאו עד 4K. בטרייה בקיבולת 2453mAh הנותנת עד 34 דקות טיסה. וחיישן הימנעות ממכשולים.

מחירים: 3500-5000 שקל.

לרכישת הרחפן לחצו כאן

 

  • רחפן DJI Air 2S – רחפן המשלב ניידות עם איכות צילום מקצועית. רזולוציית וידאו עד 5.4K, משקל 595 גרם, יחסית קל לתעופה, בטרייה בעלת קיבולת 3500mAh המספיקה לכ-31 דקות טיסה.

 

מחירים: 4199-5400 שקל

לרכישת הרחפן לחצו כאן