כמה עולה רחפן – סקר השוואת מחירים ל-5 החברות המובילות בשוק

אחד המוצרים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות, בין אם זה בקרב מבוגרים ובין אם זה בקרב צעירים, בין אם זה בקרב אנשים פרטיים או בקרב עסקים, הוא רחפן. אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במכירות שלנו עם השנים, ככל שהתחום הפך להיות יותר ויותר משוכלל, ככל שהרחפנים הפכו להיות יותר שמישים לצרכים שונים, בין אם מדובר לשימוש עבור צרכים אישיים, פרטיים, בתור תחביב ובין אם מדובר לשימוש עבור צרכים מסחריים, מקצועיים שונים.

מן הסתם, העלייה בהיצע מצד אחד ובביקוש מצד שני, הביאה גם להשפעות שונות וייחודיות על המחירים של הרחפנים, הן בקרב החברות המובילות והן בכלל. במאמר זה אנחנו נבחן כמה עולה רחפן, אך לפני כן, אנחנו נתייחס לשורה של פרמטרים שיכולים להשפיע על המחירים של רחפנים מהיבטים שונים.

צריך להדגיש, כל מי שמתמצא ולו במעט בתחום של רחפנים יודע, עד כמה הם ייחודים ומשמעותיים, לעומת אלמנטים דומים לכאורה, בין אם מדובר בדוגמאות של טיסנים חשמליים או בדוגמאות של מוצרים אחרים מאותה משפחה. לכן, אנחנו לא נופתע שתהליך הבחירה שלנו תתבצע על פי פרמטרים שונים וכן המחירים יהיו אחרים, בהתאם.

כיצד נבחר רחפנים?

איכות ומוניטין– עלינו לבחון איזו חברה אחראית על ייצור הרחפן,עד כמה היא מוכרת בתחום, איזה מוניטין ושם יש לה בתחום.

סוג ועמידות– ישנם רחפנים מסוגים שונים, אלה נבדלים במשקל, ביכולת שלהם לשאת אמצעים שונים, איכות המצלמה, במידות, זמן תעופה ועוד. כל זה יכול להשפיע על עמידות וחוזק הרחפן, כמה שנים נוכל להשתמש בו.

אחריות – כשאנחנו רוכשים רחפן מסוג כזה או אחר, עלינו לבחון איזו אחריות נקבל עליו ומה אנחנו יכולים לקבל בעזרתה.

עלויות – מן הסתם, עלינו לבחון את עלות הרחפן והאם זה מתאים לתקציב שלנו.

השוואת מחירים בין רחפנים

אספנו עבורכם מידע על מספר רחפנים של יצרנים מובילים, על כל אחד מהם נציג את המפרט וכן את טווח המחירים שלהם. חשוב להדגיש שמדובר בטווח, ומן הסתם תוכלו למצוא את הרחפנים בגבול התחתון וכן בגבול העליון של המחירים.

רחפן זום 2 (DJI)– כולל מצלמה, זמן טיסה ארוך, שלט פונקציונאלי, פשוט וקל לשימוש, עמידות טובה ברוח.

מחירים:  5900-6100 שקל.

רחפן ספארק (DJI) – כולל מצלמת וידיאו וסטילס, יכול לשאת 300 גרם, זמן טיסה 16 דקות בממוצע, נשלט בצורה מאוד פשוטה ונוחה.

מחירים: 3600-400 שקל.

רחפן פרו X8 (SYMA) – כולל מצלמה וידיאו וסטילס, זמן טיסה 9 דקות בממוצע, כולל GPS  משוכלל, רחפן עם ארבעה מנועים.

מחירים: 900-1100 שקל.